1pxProducenci
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się

Istnieje możliwość zakupu kołków na sztuki.

Kołki rozporowe

Metalowe kołki rozporowe

Metalowe kołki rozporowe to powszechnie stosowane w budownictwie elementy złączne. Dostępne w naszej ofercie kołki wbijane, ościeżnicowe i do płyt g-k utrzymują konstrukcję i zapewniają właściwą interakcję między jej elementami. Są łatwe w montażu i gwarantują stabilność łączenia przez cały okres użytkowania. Zaletą stosowania kołków montażowych jest również ich cena. Wbijane kołki z metalu umożliwiają uzyskanie najniższego całkowitego kosztu montażu. Z tego względu są bardzo często używane do mocowania lekkich i średnich elementów suchej zabudowy, ram, ościeżnic, prowadnic, listew, czujników ruchu, korytek i przełączników elektrycznych. Ułatwiają prace wykończeniowe i dekorowanie pomieszczeń. Stosuje się je do wieszania na ścianach lekkich akcesoriów, luster, obrazów, kinkietów, lamp, półek czy szafek.

W jakich materiałach budowlanych można stosować kołki wbijane?

Kołki wbijane wykonane ze stali ocynkowanej galwanicznie o powłoce o grubości aż 10 μm mogą być stosowane wewnątrz i na zewnątrz budynków. Odporność na korozję, minimalny opór wtłaczania, duża wytrzymałość sprawia, że kołki doskonale spełniają swoją funkcję. Kołków rozporowych z hakiem oraz prostych można używać do łączenia wielu materiałów m.in.:

  • sklejki,
  • płyt gipsowych,
  • płyt drewnopochodnych,
  • betonu,
  • kamienia naturalnego,
  • cegły pełnej,
  • pustaków.

Wyjątkowa konstrukcja powoduje natychmiastowe rozszerzenie uścisku i właściwe utrzymanie w materiale poprzez równomierne rozparcie kołka. Ułatwiają to specjalnie zaprojektowane wyręby i kształt, który umożliwia szybkie mocowanie i demontaż kołka.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl