1pxProdukt dnia
Hikoki zestaw bitów 61 sztuk
Hikoki zestaw bitów 61 sztuk
60,00 zł
szt.
1pxProducenci
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się

Istnieje możliwość zakupu kołków na sztuki.

Kołki rozporowe

Metalowe kołki rozporowe

Metalowe kołki rozporowe to powszechnie stosowane w budownictwie elementy złączne. Dostępne w naszej ofercie kołki wbijane, ościeżnicowe i do płyt g-k utrzymują konstrukcję i zapewniają właściwą interakcję między jej elementami. Są łatwe w montażu i gwarantują stabilność łączenia przez cały okres użytkowania. Zaletą stosowania kołków montażowych jest również ich cena. Wbijane kołki z metalu umożliwiają uzyskanie najniższego całkowitego kosztu montażu. Z tego względu są bardzo często używane do mocowania lekkich i średnich elementów suchej zabudowy, ram, ościeżnic, prowadnic, listew, czujników ruchu, korytek i przełączników elektrycznych. Ułatwiają prace wykończeniowe i dekorowanie pomieszczeń. Stosuje się je do wieszania na ścianach lekkich akcesoriów, luster, obrazów, kinkietów, lamp, półek czy szafek.

W jakich materiałach budowlanych można stosować kołki wbijane?

Kołki wbijane wykonane ze stali ocynkowanej galwanicznie o powłoce o grubości aż 10 μm mogą być stosowane wewnątrz i na zewnątrz budynków. Odporność na korozję, minimalny opór wtłaczania, duża wytrzymałość sprawia, że kołki doskonale spełniają swoją funkcję. Kołków rozporowych z hakiem oraz prostych można używać do łączenia wielu materiałów m.in.:

  • sklejki,
  • płyt gipsowych,
  • płyt drewnopochodnych,
  • betonu,
  • kamienia naturalnego,
  • cegły pełnej,
  • pustaków.

Wyjątkowa konstrukcja powoduje natychmiastowe rozszerzenie uścisku i właściwe utrzymanie w materiale poprzez równomierne rozparcie kołka. Ułatwiają to specjalnie zaprojektowane wyręby i kształt, który umożliwia szybkie mocowanie i demontaż kołka.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl