1pxProdukt dnia
Hikoki zestaw bitów 61 sztuk
Hikoki zestaw bitów 61 sztuk
60,00 zł
szt.
1pxProducenci
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Kratki wentylacyjne

W sprzedaży mamy kratki wentylacyjne do drzwi, ścienne i sufitowe. Kupisz u nas zamykane kratki wentylacyjne, z siatką i żaluzją. W zależności od potrzeb i upodobań możesz zdecydować się na kratki prostokątne lub okrągłe. Ciekawą propozycją są także modele dekoracyjne. Ozdobne kratki wentylacyjne są dostępne w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu z łatwością można je dopasować do wnętrz utrzymanych w tradycyjnej i nowoczesnej stylistyce. Elementy wentylacji, jak np. nierdzewne osłony sanitarne i kratki wentylacyjne powinny znaleźć się w każdym domu.

Jaka jest skuteczność działania kratek wentylacyjnych?

Kratki jako element systemu wentylacji mechanicznej są zakładane m.in. w pokojach, kuchniach i łazienkach. W pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności powietrza dobrą praktyką jest zakładanie kratek wentylacyjnych z automatyczną regulacją. Dostosowują one ilość doprowadzonego powietrza do względnego poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Pomiary skuteczności działania kratek wentylacyjnych wykonuje się za pomocą anemometru.

Analizy prowadzone przez pracowników Katedry Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli Politechniki Śląskiej dowiodły, że kratki wentylacyjne:

  • poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniach,
  • umieszczone na kanale wywiewnym zmniejszają średni poziom hałasu nawet przy włączonej wentylacji mechanicznej zlokalizowanej na dachu budynku.

Aby kratki dobrze spełniały swoje zadanie, trzeba pamiętać, by wszystkie połączenia między nimi a kanałem wentylacyjnym miały szczelne łączniki. Co więcej, aby wyregulować ciśnienie przed kratką wentylacyjną, warto założyć kryzę dławiącą przepływ powietrza. Druga możliwość to zamontowanie regulatora przepływu w podstawie dachowej.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl