1pxProducenci
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Kratki wentylacyjne

W sprzedaży mamy kratki wentylacyjne do drzwi, ścienne i sufitowe. Kupisz u nas zamykane kratki wentylacyjne, z siatką i żaluzją. W zależności od potrzeb i upodobań możesz zdecydować się na kratki prostokątne lub okrągłe. Ciekawą propozycją są także modele dekoracyjne. Ozdobne kratki wentylacyjne są dostępne w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu z łatwością można je dopasować do wnętrz utrzymanych w tradycyjnej i nowoczesnej stylistyce. Elementy wentylacji, jak np. nierdzewne osłony sanitarne i kratki wentylacyjne powinny znaleźć się w każdym domu.

Jaka jest skuteczność działania kratek wentylacyjnych?

Kratki jako element systemu wentylacji mechanicznej są zakładane m.in. w pokojach, kuchniach i łazienkach. W pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności powietrza dobrą praktyką jest zakładanie kratek wentylacyjnych z automatyczną regulacją. Dostosowują one ilość doprowadzonego powietrza do względnego poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Pomiary skuteczności działania kratek wentylacyjnych wykonuje się za pomocą anemometru.

Analizy prowadzone przez pracowników Katedry Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli Politechniki Śląskiej dowiodły, że kratki wentylacyjne:

  • poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniach,
  • umieszczone na kanale wywiewnym zmniejszają średni poziom hałasu nawet przy włączonej wentylacji mechanicznej zlokalizowanej na dachu budynku.

Aby kratki dobrze spełniały swoje zadanie, trzeba pamiętać, by wszystkie połączenia między nimi a kanałem wentylacyjnym miały szczelne łączniki. Co więcej, aby wyregulować ciśnienie przed kratką wentylacyjną, warto założyć kryzę dławiącą przepływ powietrza. Druga możliwość to zamontowanie regulatora przepływu w podstawie dachowej.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl