1pxProducenci
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się

Osłony sanitarne

Wykonywanie i eksploatacja instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych wiąże się nie tylko z montażem urządzeń, ale także z ich odpowiednim zabezpieczeniem. Sprzedajemy nierdzewne osłony sanitarne z frontami w postaci klapki uchylnej. Dostępne w ofercie modele ze stali nierdzewnej są wyposażone w zamek, natomiast osłony emaliowane i malowane proszkowo na biało — w gałki. Estetyczne osłony sanitarne maskują części systemu wentylacyjnego, liczniki, łączniki sanitarno-techniczne. Mogą być montowane wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

W jakim celu wykonuje się otwory rewizyjne w instalacji wentylacyjnej?

Skuteczna wentylacja pomieszczeń w ogromnym stopniu wpływa na komfort użytkowania domów jednorodzinnych, mieszkań, obiektów użyteczności publicznej czy zakładów przemysłowych. Elementy systemu wentylacji poprawiają mikroklimat we wnętrzach, ale także zapewniają ochronę akustyczną. W instalacji montuje się również urządzenia pomocnicze, takie jak otwory rewizyjne i wzierniki. Otwory maskuje się za pomocą osłon. Drzwiczki w osłonach rewizyjnych powinny być szczelne i odporne na wilgoć, bez ostrych krawędzi.

Otwory rewizyjne są potrzebne, aby kontrolować stan techniczny urządzeń i czyścić przewody z osadów. Otwory powinny się znaleźć przed nagrzewnicami ramowymi, wentylatorami oraz w bliskim sąsiedztwie odgałęzień i łuków. W przewodach poziomych odległości między otworami rewizyjnymi powinny wynosić maksymalnie 10 m. Warto również pamiętać, aby między dwoma otworami rewizyjnymi nie montować więcej niż dwóch kolan lub łuków o kącie większym niż 45˚.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl