1pxProducenci
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się

Tablice informacyjne BHP

Zapewnienie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas prac budowlanych, remontowych czy drogowych jest nadrzędnym obowiązkiem inwestora i kierownika robót. Jednym z elementów, który pomaga chronić wszystkich uczestników robót na wysokości czy wykonawców na placu budowy, są tablice informacyjne BHP. W ofercie mamy informacyjne tablice budowlane oraz uniwersalne tablice ostrzegawcze z PCV w różnych rozmiarach. Żółte tablice informacyjne są obowiązkowym składnikiem planu bioz, który tworzy się dla konkretnej budowy. W planie precyzyjnie określa się zagrożenia dla bezpieczeństwa, jakie mogą pojawić się w miejscu pracy. Następnie kierownik budowy wskazuje rozwiązania, które mają zapobiec zagrożeniom w czasie realizacji prac.

Bezpieczna organizacja pracy w branży budowlanej i drogowej

Ostrzegawcze tablice informacyjne oraz środki ochrony indywidualnej (ŚOI), jak np. obuwie ochronne, są niezbędne m.in. na placu budowy i przy budowie dróg. Techniczne i organizacyjne środki bezpieczeństwa pomagają zminimalizować ryzyko wypadku. Dzięki stosowaniu tablic ostrzegawczych niebezpieczne strefy są dobrze widoczne dla pracowników i osób postronnych.

Ustawowy obowiązek umieszczenia tablicy BHP na budowie

Zgodnie z przepisami Prawa Budowlanego teren budowy obiektu, dla którego wymagane jest pozwolenie na budowę, oraz teren rozbiórki powinien być ogrodzony oraz odpowiednio oznakowany. Płot powinien być pełny i mieć minimum 1,5 m wysokości. Budowlana tablica informacyjna BHP powinna być umieszczona w dobrze widocznym miejscu na ogrodzeniu (najlepiej przy drodze wjazdowej) na wysokości co najmniej 2 m w odległości nie większej niż 15 m. Poza tablicą informacyjną potrzebne są również znaki ostrzegawcze wskazujące strefy niebezpieczne. Strefy powinien wyznaczyć kierownik prac, bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl