1pxProdukt dnia
Hikoki zestaw bitów 61 sztuk
Hikoki zestaw bitów 61 sztuk
60,00 zł
szt.
1pxProducenci
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się

Sprężyny kanalizacyjne

Nasza oferta obejmuje sprężyny kanalizacyjne (spirale stalowe nazywane żmijkami). Sprężyny służą do udrażniania urządzeń i instalacji kanalizacyjnych. Przepychacze kanalizacyjne są zbudowane z elastycznego i wytrzymałego drutu sprężynowego. Na jednym jego końcu znajduje się rączka, na drugim — końcówka przeznaczona do czyszczenia zatkanego przewodu. Na rynku dostępne są m.in. spirale kanalizacyjne o średnicach 16, 22, 31 mm w odcinkach długości 2 m lub 4 m każdy, przystosowane do łączenia na długość do 30 m. Stanowią niezawodne wsparcie w lokalizowaniu i usuwaniu korka, jaki utworzył się w rurze odprowadzającej ścieki.

Jak używać żmijki do przepychania kanalizacji?

Aby zlokalizować miejsce awarii w rurze, można wykorzystać drążki elastyczne, taśmy i sprężyny. Umieszczenie jednego z tych przedmiotów przez czyszczak w przewodzie kanalizacyjnym aż do miejsca, w którym pojawia się opór, pozwala ustalić miejsce zatkania się rury. Potrzebna jest także kontrola poziomu ścieków w miejscu wypływu i poniżej niego.

Udrażnianie instalacji odbywa się poprzez przepychanie przewodów z użyciem odpowiedniego sprzętu. Warto zaczynać od najprostszych metod, a być może obejdzie się bez konieczności demontażu zatkanego fragmentu instalacji i wstawiania nowej kształtki lub rury. Żmijkę kanalizacyjną umieszcza się w niedrożnym przewodzie i wyciąga do momentu, aż zator zostanie rozładowany. Poza spiralami ze stali można również wykorzystać wspomniane już taśmy stalowe o długości 7,5-30 m; druty stalowe i drążki sprężyste — oba narzędzia mają długość 2,5-3m. Po usunięciu zatoru instalację należy przepłukać wodą.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl