1pxProducenci
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się

Sprężyny kanalizacyjne

Nasza oferta obejmuje sprężyny kanalizacyjne (spirale stalowe nazywane żmijkami). Sprężyny służą do udrażniania urządzeń i instalacji kanalizacyjnych. Przepychacze kanalizacyjne są zbudowane z elastycznego i wytrzymałego drutu sprężynowego. Na jednym jego końcu znajduje się rączka, na drugim — końcówka przeznaczona do czyszczenia zatkanego przewodu. Na rynku dostępne są m.in. spirale kanalizacyjne o średnicach 16, 22, 31 mm w odcinkach długości 2 m lub 4 m każdy, przystosowane do łączenia na długość do 30 m. Stanowią niezawodne wsparcie w lokalizowaniu i usuwaniu korka, jaki utworzył się w rurze odprowadzającej ścieki.

Jak używać żmijki do przepychania kanalizacji?

Aby zlokalizować miejsce awarii w rurze, można wykorzystać drążki elastyczne, taśmy i sprężyny. Umieszczenie jednego z tych przedmiotów przez czyszczak w przewodzie kanalizacyjnym aż do miejsca, w którym pojawia się opór, pozwala ustalić miejsce zatkania się rury. Potrzebna jest także kontrola poziomu ścieków w miejscu wypływu i poniżej niego.

Udrażnianie instalacji odbywa się poprzez przepychanie przewodów z użyciem odpowiedniego sprzętu. Warto zaczynać od najprostszych metod, a być może obejdzie się bez konieczności demontażu zatkanego fragmentu instalacji i wstawiania nowej kształtki lub rury. Żmijkę kanalizacyjną umieszcza się w niedrożnym przewodzie i wyciąga do momentu, aż zator zostanie rozładowany. Poza spiralami ze stali można również wykorzystać wspomniane już taśmy stalowe o długości 7,5-30 m; druty stalowe i drążki sprężyste — oba narzędzia mają długość 2,5-3m. Po usunięciu zatoru instalację należy przepłukać wodą.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl