1pxProducenci
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Uchwyty wiertarskie samozaciskowe

Sprzedajemy samozaciskowe uchwyty wiertarskie z uchwytem SDS Plus japońskiej marki Hikoki (niegdyś Hitachi). Sprzęt Hitachi cechuje się doskonałą jakością oferowaną klientom w możliwie najniższych cenach. Wyroby produkowane są w fabrykach zlokalizowanych na terenie Europy, m.in. w Niemczech. Spełniają wymagania normy DIN IOS 9001. Z dostępną w naszym katalogu głowicą szybkomocującą 2-13 mm można stosować wiertła z uchwytem walcowym do 13 mm. Adapter nie wymaga użycia kluczyka, zatem jest uniwersalny i funkcjonalny. Pasuje do wszystkich wiertarek i młotowiertarek SDS Plus. Trzeba jedynie pamiętać, aby w metalu i drewnie pracować bez udaru.

Smarowanie uchwytu wiertarskiego przed pierwszym użyciem

Uchwyty wierteł i uchwyty wiertarskie wymagają odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Aby właściwe użytkować uchwyty i narzędzia, jak również uniknąć skaleczeń i zapewnić sobie bezpieczeństwo, warto zapoznać się z instrukcją użytkowania urządzenia z głowicą samozaciskową. Nieprawidłowe użytkowanie może bowiem doprowadzić do skrócenia żywotności wierteł lub do ich całkowitego uszkodzenia. Najczęściej dochodzi do mocnego zużycia adaptera od strony narzędzia lub też do blokowania tulei przesuwnych w wyniku ekstremalnego zabrudzenia elementów urządzenia.

Konserwacja uchwytu wiertła powinna obejmować czyszczenie i smarowanie smarem do wierteł. Bardzo istotna jest odpowiednia ilość środka smarującego. Powinno to być zaledwie od pół do grama smaru. Taka ilość jest zupełnie wystarczająca, aby stworzyć na częściach elektronarzędzia niezbędny film ochronny. Użycie zbyt dużej ilości smaru przyniesie więcej szkody niż pożytku! W trakcie pracy pył wytwarzający się z urobku dostanie się do smaru i stworzy masę o właściwościach ściernych i szlifujących, a to z kolei zniszczy uchwyt maszyny i narzędzia.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl