1pxProdukt dnia
Hikoki zestaw bitów 61 sztuk
Hikoki zestaw bitów 61 sztuk
60,00 zł
szt.
1pxProducenci
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się

Wiertła czarne

Czarne wiertła do metalu

Oferujemy czarne wiertła do metalu dostępne w średnicach od 1 do 20 mm. Dokładne dane techniczne każdego z wierteł, takie jak średnica, długość całkowita i długość robocza znajdziesz w opisie wybranego produktu. Wiertła kręte, prawo tnące są wykonane z wysokogatunkowej stali szybkotnącej HSS i zgodne z europejską normą DIN 338. To wiertła jednolite, uniwersalne o standardowej długości. Kute w procesie walcowania na gorąco na walcach kuźniczych, cylindryczne. Uchwyt cylindryczny odpowiada średnicy wiertła.

Sprzedajemy wiertła typu N o tolerancji średnicy h8. Wiertła tego rodzaju mają mały boczny kąt natarcia, dzięki czemu tarcie podczas pracy jest minimalne, a to z kolei ogranicza ryzyko przywierania wiórów do narzędzia. Kąt oszlifowania powierzchni bocznej stożka roboczego wynosi 118°. Firma Metabo poza wiertłami czarnymi produkuje również wiertła białe o jasnej, metalicznej powierzchni.

Cechy czarnych wierteł do metalu

Czarne, stalowe wiertła do metalu cechują się dużą wytrzymałością, przez co trudno je złamać. Można ich używać do wiercenia w jednolitym materiale oraz do powiększania już istniejących otworów. Ich wytrzymałość na rozciąganie wynosi do 900 N/mm². Wiertła charakteryzują się wyjątkową trwałością i dużą odpornością na wysoką temperaturę. Najlepsze w swojej klasie do prac warsztatowych, do wiercenia w metalach nieżelaznych, stali, odlewach stalowych stopowych i niestopowych. Nasi specjaliści udzielą wszelkich informacji dotyczących doboru, eksploatacji i metod ostrzenia stępionych wierteł, zapraszamy do kontaktu!

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl