1pxProducenci
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się

Wiertła czarne

Czarne wiertła do metalu

Oferujemy czarne wiertła do metalu dostępne w średnicach od 1 do 20 mm. Dokładne dane techniczne każdego z wierteł, takie jak średnica, długość całkowita i długość robocza znajdziesz w opisie wybranego produktu. Wiertła kręte, prawo tnące są wykonane z wysokogatunkowej stali szybkotnącej HSS i zgodne z europejską normą DIN 338. To wiertła jednolite, uniwersalne o standardowej długości. Kute w procesie walcowania na gorąco na walcach kuźniczych, cylindryczne. Uchwyt cylindryczny odpowiada średnicy wiertła.

Sprzedajemy wiertła typu N o tolerancji średnicy h8. Wiertła tego rodzaju mają mały boczny kąt natarcia, dzięki czemu tarcie podczas pracy jest minimalne, a to z kolei ogranicza ryzyko przywierania wiórów do narzędzia. Kąt oszlifowania powierzchni bocznej stożka roboczego wynosi 118°. Firma Metabo poza wiertłami czarnymi produkuje również wiertła białe o jasnej, metalicznej powierzchni.

Cechy czarnych wierteł do metalu

Czarne, stalowe wiertła do metalu cechują się dużą wytrzymałością, przez co trudno je złamać. Można ich używać do wiercenia w jednolitym materiale oraz do powiększania już istniejących otworów. Ich wytrzymałość na rozciąganie wynosi do 900 N/mm². Wiertła charakteryzują się wyjątkową trwałością i dużą odpornością na wysoką temperaturę. Najlepsze w swojej klasie do prac warsztatowych, do wiercenia w metalach nieżelaznych, stali, odlewach stalowych stopowych i niestopowych. Nasi specjaliści udzielą wszelkich informacji dotyczących doboru, eksploatacji i metod ostrzenia stępionych wierteł, zapraszamy do kontaktu!

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl