1pxProducenci
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się

Wiertła do betonu SDS MAX

Wiertła do betonu SDS Max są przeznaczone do wiercenia w ścianach ceglanych, kamieniu naturalnym i betonie, również w betonie zbrojonym. Nie można ich używać do klejów, lepików, tworzyw sztucznych ani bitumów. Wiertła udarowe są pokryte węglikiem spiekanym, dzięki czemu są wyjątkowo solidne, trwałe i odporne na nacisk przy wierceniu w twardych materiałach. Niewątpliwym atutem wierteł SDS Max do ciężkich prac z użyciem młotów obrotowych i udarowych jest beznarzędziowy system mocowania w urządzeniu.

Podstawowe zasady wiercenia z użyciem wierteł SDS Max

Wraz z pojawianiem się na rynku innowacji technologicznych okazało się, że wiertła do betonu SDS Plus do wiertarek lekkich nie spełniają wszystkich oczekiwań użytkowników. Zaprojektowano zatem wiertła SDS Max. Główną cechą odróżniającą wiertła SDS Max od innych wierteł udarowych jest ich średnica, która przekracza 18 mm. Przed przystąpieniem do pracy należy się upewnić, że wiertło jest proste. Samodzielne wyginanie wiertła jest niedopuszczalne.

Podstawową zasadą wiercenia z użyciem tego rodzaju wierteł jest dbałość o równomierny posuw wiercenia. Wiertło powinno być prowadzone ze stałym posuwem równolegle do materiału. Należy również unikać bocznego nacisku. Przy wierceniu w betonie wzmocnionym zbrojeniem po natrafieniu na zbrojenie należy przerwać pracę, a następnie kontynuować ją z niską liczbą obrotową i lekkim naciskiem. Przy wierceniu w mokrych lub miękkich materiałach zalecane jest częste chłodzenie wiertła, a także unikanie pozostawania nadmiaru urobku lub efektu zblokowania wiertła.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl