1pxProducenci
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się

Wkładki

Wkładki patentowe do drzwi

Sprzedajemy trwałe wkładki patentowe do drzwi wejściowych domów i mieszkań. W ofercie wkładki patentowe z gałką i bez gałki najpopularniejszych producentów, takich jak Gerda, Lob, Yeti i Abus. W asortymencie sklepu mamy ponad 150 modeli wkładek w różnych rozmiarach, w kolorze miedzi, złota i niklu. Wkładki otwierają się obustronnie i są zabezpieczone przed rozwierceniem. Podobnie jak nawierzchniowym zamkom do drzwi tak również wkładkom nadaje się certyfikaty potwierdzające ich wartość użytkową i spełnienie określonych wymogów technicznych. Modele wkładek bębenkowych do zamków z certyfikatem ITB klasy C cechują się zwiększoną odpornością na włamanie. Atest wydaje Zakład Certyfikacji w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie.

Jak zmierzyć długość wkładki patentowej do drzwi?

Rozmiar wkładki patentowej powinien być dobrany do rozmiaru drzwi, w których się znajdzie. Aby wymienić wkładkę na nową, trzeba wykonać pomiar tej dotychczas użytkowanej. Jak to zrobić? Wystarczą 3 czynności:

  • pierwszy krok to odkręcenie śruby przytrzymującej wkładkę na miejscu przy pomocy wkrętaka,
  • następnie do wkładki należy włożyć klucz, aby wyciągnąć całą wkładkę z otworu zamka,
  • teraz można zmierzyć wkładkę — w specyfikacji technicznej wkładek pojawiają się zazwyczaj 2 wymiary: A i B, podawane w mm. A to odległość od osi śruby do płaszczyzny szyldu zewnętrznego. B to odległość od osi śruby do płaszczyzny szyldu wewnętrznego. Innymi słowy, kiedy spojrzymy na wkładkę patentową z boku, wymiary A i B to odległości na prawo i na lewo mierzone od śrubki mocującej.

Poznanie tych wymiarów wystarczy, aby idealnie dobrać wielkość nowej wkładki do drzwi.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl