1pxProdukt dnia
Hikoki zestaw bitów 61 sztuk
Hikoki zestaw bitów 61 sztuk
60,00 zł
szt.
1pxProducenci
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się

Wkładki

Wkładki patentowe do drzwi

Sprzedajemy trwałe wkładki patentowe do drzwi wejściowych domów i mieszkań. W ofercie wkładki patentowe z gałką i bez gałki najpopularniejszych producentów, takich jak Gerda, Lob, Yeti i Abus. W asortymencie sklepu mamy ponad 150 modeli wkładek w różnych rozmiarach, w kolorze miedzi, złota i niklu. Wkładki otwierają się obustronnie i są zabezpieczone przed rozwierceniem. Podobnie jak nawierzchniowym zamkom do drzwi tak również wkładkom nadaje się certyfikaty potwierdzające ich wartość użytkową i spełnienie określonych wymogów technicznych. Modele wkładek bębenkowych do zamków z certyfikatem ITB klasy C cechują się zwiększoną odpornością na włamanie. Atest wydaje Zakład Certyfikacji w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie.

Jak zmierzyć długość wkładki patentowej do drzwi?

Rozmiar wkładki patentowej powinien być dobrany do rozmiaru drzwi, w których się znajdzie. Aby wymienić wkładkę na nową, trzeba wykonać pomiar tej dotychczas użytkowanej. Jak to zrobić? Wystarczą 3 czynności:

  • pierwszy krok to odkręcenie śruby przytrzymującej wkładkę na miejscu przy pomocy wkrętaka,
  • następnie do wkładki należy włożyć klucz, aby wyciągnąć całą wkładkę z otworu zamka,
  • teraz można zmierzyć wkładkę — w specyfikacji technicznej wkładek pojawiają się zazwyczaj 2 wymiary: A i B, podawane w mm. A to odległość od osi śruby do płaszczyzny szyldu zewnętrznego. B to odległość od osi śruby do płaszczyzny szyldu wewnętrznego. Innymi słowy, kiedy spojrzymy na wkładkę patentową z boku, wymiary A i B to odległości na prawo i na lewo mierzone od śrubki mocującej.

Poznanie tych wymiarów wystarczy, aby idealnie dobrać wielkość nowej wkładki do drzwi.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl